
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Auto Retry, Thermal Limit |
| Output Current | 5.3 A |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 5.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 202 µA |
Stock: 143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94992
Ext.Price$0.94992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94992 | $0.94992 |
| 10 | $0.77875 | $7.78750 |
| 25 | $0.70785 | $17.69625 |
| 50 | $0.64340 | $32.17000 |
| 100 | $0.58481 | $58.48100 |
| 300 | $0.56059 | $168.17700 |
| 500 | $0.53738 | $268.69000 |
| 1000 | $0.51594 | $515.94000 |
